Neden Cam Şişelerden Su İçmeliyiz?

Normal su şişelerinizi cam olanlarla değiştirmenin tam zamanı. Neden mi?

Gün boyunca ne kadar su içmemiz gerektiği ile ilgili uzmanlar birçok açıklama yapıyor. Çünkü vücudumuzun %90ı su ve su bizlerin yaşamı için temel kaynak. Yoğun günlük hayatın içinde yeteri kadar su içmenin birçok yolu vardır ve bunlardan biri her zaman elinizin altında bir şişe su bulundurmaktır. Su şişenizin malzemesinin de sağlığınızı dönüştürmede önemli bir rol oynadığını biliyor musunuz? Bakır, plastik, metal, cam gibi çok çeşitli su şişesi malzemeleri piyasada mevcuttur. Neden cam şişe? Gelin.

Cam Şişeler Artık Kokuları, Tatları Tutmaz
Geçmişte plastik veya metal bir şişe kullandıysanız, suyun tadının gerçekten garip olduğu o anı yaşamış olmalısınız. Bunun nedeni genellikle şişeden kalan tattır. Birçok su şişesinde, tüketim için tehlikeli olabilecek zararlı kimyasallar bulunur. Cam şişeler herhangi bir kimyasal madde içermediği gibi koku ve tat da taşımazlar. Bir cam şişeden içerken, kirletici maddelerden arınmış su içtiğinizden emin olun.

Cam Şişeler Size Taze ve Temiz Su Sağlar
Suyunuzu cam şişede sakladığınızda gün boyu tazeliğini korur. Suda herhangi bir safsızlık olup olmadığını net bir şekilde kontrol edebilirsiniz çünkü hepsi dışarıdan görülebilir. 

Cam Şişeler Sıcaklığı Daha Uzun Süre Tutar
Diğer su şişesi malzemeleriyle karşılaştırıldığında, cam şişeler su sıcaklığını ister soğuk ister sıcak daha uzun süre tutabilmektedir. İşin iyi yanı, su dışındaki içecekleri de tutabilmeleri ve bunu da tatlarını veya renklerini gerçekten bozmadan çok uzun süre tutabilmeleridir. Sıcak çaydan soğuk bir bardak mango içeceğine kadar her şeyi saklamak için bir cam şişe kullanabilirsiniz. 

Cam Şişelerin Temizlenmesi Çok Kolay
Bu gerçekten evde cam şişe bulundurmanın en iyi yanı. Temizlemeleri çok daha kolay. Lekenin nerede olduğunu veya kalıntı olup olmadığını tam olarak anlayabilir ve hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Cam şişeler bulaşık makinesinde de yıkanabilir. 

Cam Şişeler Çevre Dostudur
Son olarak, cam şişeler çevreye zarar vermez. Çevre dostudurlar. Geri dönüştürülebilir. Bu, onları geri dönüştürülemeyen ve çevremize tüm zararı veren plastik şişelerden çok daha iyi bir seçenek haline getirir. 

Su önemlidir, ancak herhangi bir normal su kabı kullanmamalıyız. Plastik şişelerde saklanan su vücudunuza farklı şekillerde zarar verebilir. Cam şişeler normal şişelerden çok daha pahalı olabilir ama unutmayın ama daha uzun süre dayanırlar ve vücudunuza hiçbir yan etkisi yoktur. 

Product Selected! Compare